Home » Magnetická tyčinka

Magnetická tyčinka

Zmagnetizovanou vodu používají milióny lidí na celém světě již mnoho let. Je to důležitá součást magnetoterapie. Magnetická tyčinka obsahuje permanentní magnet z magnetické rudy hematitu. Povrchová úpravu z kovu rhodium, jí dodává krásný vzhled. Magnetická voda se připraví tak, že se do ní tyčinka vloží minimálně 15 minut před konzumací. Proces magnetizace se může urychlit mícháním po dobu 2 – 3 minuty.

VODA a magnetické pole
Magnetická tyčinkaMagnetický tyčinka Magnetizace dává vodě zcela zvláštní a biologicky významné vlastnosti. Voda se stává měkčí (snižuje se povrchové a vnitřní napětí) a mění se i její chuťové vlastnosti. Většinou se doporučuje doba expozice 15 minut až 4 hodiny. Je obecně známo, že rostliny zalévány zmagnetizovanou vodou rostou lépe a mají sladší plody a je také významně pozitivně ovlivněna klíčivost semen. Magnetizaci tekutin urychlí a efekt prodlouží, pokud se tekutina uvede do varu a nechá se v magnetickém poli vychladnout. Tento postup je nejvhodnější při přípravě čajů, zejména z bylin. Magnetizovat lze i jídlo a hlavně ovoce s vysokým obsahem vody. Využití magnetizované vody k léčebným účelům lze datovat na tisíciletí. Avšak teprve v současné době se objevují první seriozní a vědecky podložené informace. Experimenty prokázaly větší odolnost organismu proti infekci, regulační účinky na trávicí trakt, protiaterosklerotické efekty, zklidňující účinky na nervový systém. Byly provedeny i první experimenty na zvířatech, kde se sledovaly možné protinádorové účinky. Zmagnetizované tekutiny jako je voda, minerálky, džus, čaj a jiné, by měly být součástí každodenního pitného režimu pro dosažení dobrého celkového zdravotního stavu a posílení imunitního systému organismu. Zmagnetizovaná voda příznivě působí při zažívacích potížích, nadýmání, žaludečních vředech, při ledvinových a žlučníkových kamenech, menstruačních potížích a menopauze. Zmagnetizovaná voda je vhodná taktéž pro ošetření pleti, mytí pokožky, při onemocněních jako je akné a ekzém. Vliv magnetického pole na minerály a ionty rozpuštěné ve vodě je znám a i technicky využíván pro úpravu vody již léta. Magnetizovaná voda nevyvolává korozi, nezpůsobuje usazování a zanášení potrubí. Magnetizací benzínu, leteckého a raketového paliva se dosahuje jeho úspory.

Vliv zmagnetizované vody na člověka
Prospěšnost zmagnetizované vody pro člověka je nezpochybnitelná. Výzkumy prokázaly, že zmagnetizovaná voda může zlepšit stav trávicí soustavy, podporovat obnovu tkání, ulehčit vylučování zplodin metabolizmu i toxinů, posílit imunitní systém a snížit hladinu cholesterolu.

Účinky na trávicí soustavu
Podle profesora Israela Lina z Izraelského technologického institutu vylepšuje zmagnetizovaná voda rozvádění živin po těle tím, že zvyšuje rozpustnost minerálních látek. Tím se posiluje celkové fungování organismu. Po mnoho let se v Indii, Japonsku, Rusku a dalších zemích používá zmagnetizovaná voda k léčbě nemocí, ke znovunastolení metabolické rovnováhy a k vylepšení celkové vitality jinak zdravých lidí. HoIger Hanneman uvádí, že denní konzumace zmagnetizované vody představuje součást léčby zácpy, a že by měla být užívána v kombinaci s dietou bohatou na vlákniny, která je nezbytná pro rozpohybování střev.

Regenerace tkání
Zmagnetizovaná voda má některé speciální vlastnosti, které po jejím požití a vstřebání do organismu přejdou na tělní orgány. Lidské tělo tvoří zhruba ze 70 % voda, a proto je velice důležité neustále nahrazovat vyloučené tekutiny vodou co nejvyšší kvality. Krev je také tvořena ze 49,5 % vodou. Její funkcí je zásobování tkání kyslíkem a potřebnými živinami, stejně jako transport odpadních látek – což je další důvod, proč bychom měli pít vodu té nejlepší možné jakosti. Dlouhodobé a pravidelné pití zmagnetizované vody muže mít příznivý vliv na trávicí potíže (a to i preventivně), ale také napomáhá regeneraci tkání. Výsledky z laboratoře v Portoriku (které byly později potvrzeny i klinickými testy na pacientech) naznačily, že každodenní oplachování zmagnetizovanou vodou významně zkracuje dobu potřebnou pro zahojení proleženin. Pokračování této terapie pak i účinně brání jejich znovuobjevení.

Usnadňování vylučováni toxinů
Zmagnetizovaná voda zlepšuje schopnost těla zbavovat se toxinů. Také napomáhá trávení, snižuje kyselost žaludečních šťáv, působí jako diuretikum (močopudná látka) a má povzbuzující účinky na vylučovací soustavu. Holger Hanneman doporučuje každodenní konzumaci litru zmagnetizované vody jako nejlepší způsob, jak můžeme svému tělu pomoci v účinném vylučování škodlivin. Mnoho lidí si povšimlo, že tato léčba bez jakýchkoliv vedlejších projevů odstraňuje zácpu. Doktor Louis Donnet se o tom zmiňuje ve své knize „Les aimants pout wotre santé“: Na Leningradské klinice byly ledvinové kameny rozpouštěny pomocí zmagnetizované vody. Ta ovšem musela být přijímána pravidelně, a po dlouhou dobu (dva až tři měsíce). Magnetická energie, která z ní přechází na člověka, ovlivňuje celý organismus. Magnetické pole má kladný vliv na biologické procesy. Zmagnetizovaná voda není lék jako takový, ale v kombinaci s dalšími typy léčby uzdravení výrazně napomáhá. Funguje jako diuretikum (zvyšuje množství moče vyloučené z těla) a stimuluje vyprazdňování. Játra se zmenší a močový měchýř přestává být tak tvrdý, snižuje se bolest. Drobné ledvinové kamínky nebo kamínky v močovém měchýři dokonale zmizí během tří měsíců. V případech problémů s močením se ukázalo být velice účinnou metodou pití malých množství zmagnetizované vody (okolo 50 ml) každých deset minut – celkem osmkrát až desetkrát. Také dr. Bansal se zmiňuje o efektivní léčbě ledvinových kamínků za pomoci zmagnetizované vody.

Posílení imunitního systému
Zmagnetizovaná voda obecně posiluje imunitní systém a byla prokázána její účinnost při léčení takových virových infekcí, jako je chřipka, rýma a kašel, stejně jako v případě astmatu a řady dalších chorob. Pravidelné pití zmagnetizované vody obecně podporuje všechny hojivé mechanizmy.

Snížení hladiny cholesterolu
Zmagnetizovaná voda má velmi dobrý vliv na oběh krve, která je, jak jsme již zmínili, tvořena téměř z 50 % vodou. Pravidelné užívání zmagnetizované vody stabilizuje hladinu cholesterolu a zabraňuje jeho hromadění a ukládání v cévách (tzv. kornatění tepen), které by mohlo vést ke zvýšenému krevnímu tlaku. Zmagnetizovaná voda také podporuje pravidelný srdeční rytmus.
Jak tedy víme, zmagnetizovaná voda má v mnoha různých směrech blahodárné účinky. Pokud ji pijeme dlouhodobě a pravidelně, má léčebné i preventivní účinky – zlepšuje trávení, usnadňuje vylučování, brání zácpám, účinkuje jako diuretikum, rozpouští ledvinové kamínky a snižuje závažnost menstruačních potíží. A protože posiluje imunitní systém, je možné ji využít k léčení virových infekcí jako je chřipka nebo rýma.

Přirozeně zmagnetizovaná voda
Magnetická tyčinkaMagnetická voda Když si uvědomíme, že lidské tělo je tvořeno ze 70 % vodou, která je kompletně vyměněna každých 15 dní, je zřejmé, že důležitost konzumace dostatečného množství kvalitní vody by neměla být podceněna. Voda je nutná pro správné fungování metabolismu. Umožňuje účinný přenos látek. I odklízení jejich odpadních produktů.
Mluvíme-li o „kvalitní vodě“, mnoho lidí pravděpodobně napadnou léčivé prameny a je více než pravděpodobné, že voda nejznámějších pramenů je vlastně přirozeně zmagnetizovaná. Víme, že horké minerální prameny vystupují na povrch z hlubin Země. Kromě toho, že pod povrchem absorbovaly zemské teplo, jsou neustále „oživovány“, a to jim zřejmě propůjčuje jejich terapeutické vlastnosti.

Léčivé prameny se používají jak k pití, tak i ke koupelím. Pomáhají při chorobách jater, močového měchýře, žaludku, střev, některých exotických nemocech, ledvinových potížích, cukrovce a problémech kardiovaskulární a trávicí soustavy.

Zázračná voda
Nedávno vyšel v listu Washington Post článek o tom, že jeden muž v Mexiku objevil na svém pozemku pramen vody, která je lehčí než voda z vodovodního potrubí, a že tato voda má pozitivní vliv na léčení AIDS, rakoviny, obezity a vysoké hladiny cholesterolu v krvi. Tisíce lidí, kteří tuto vodu vyzkoušeli, tvrdí, že jim pomohla. Odborníci tvrdí, že se jedná o normální vodu s tím rozdílem, že je lehčí. Proč, to nikdo neví. Mohla by to snad být přirozeně zmagnetizovaná voda?

Podomácku zmagnetizovaná voda
Většina z nás bohužel nemá možnost opatřit si vodu z takto vzdáleného zdroje. Vodovodní voda je ošetřena chemicky a občas může být dokonce znečištěna. Pro dosažení a udržení co nejlepšího zdraví potřebujeme vodu opravdu kvalitní. Proč tedy nepoužít magnety k „oživení“ vody, kterou máme k dispozici?
Použití zmagnetizované vody
Zmagnetizovaná voda se obvykle používá vnitřně, ale může být použita i k vnějšímu výplachu očí, rány nebo popáleniny. Také jsme již uvedli, že přímé omývání zmagnetizovanou vodou může mít účinky na proleženiny.
Mnoho lidí říká, že vodovodní voda po zmagnetizování voní a chutná lépe. Jen málokdo z nás má přístup k čisté pramenité vodě ze studny – a kdybychom si nemohli koupit vodu v láhvi nebo nepoužívali různá zařízení na čistění vody, museli bychom pít chemicky upravenou vodu z kohoutku, jejíž zápach je pro některé lidi velmi nepříjemný. Podle dr. Klause Kronenberga – vědce, který studoval v USA a v Německu – je tento zápach způsoben rozpuštěnými sírany. Při zmagnetizování vody se sírany vysráží a zápach pomine.

O výhodách zmagnetizované vody snad již není třeba dále diskutovat. Je velmi potěšitelné, že si zmagnetizovanou vodu může velice jednoduše a levně vyrobit každý sám.

Skladování zmagnetizované vody
Zmagnetizovaná voda si podrží své vlastnosti nejdéle jeden den. Měla by být skladována při pokojové teplotě, protože studené tekutiny mohou způsobit žaludeční křeče. Můžete uchovávat vodu v ledničce, pokud ovšem jsou přihrádky ze skla (ne z kovu) a pokud ji umístíte doprostřed ledničky, co možná nejdále od kovových stěn (i od ostatních kovových předmětů, jako jsou různé nádoby, konzervy apod.).

Dávky
Tělo ztrácí každý den určité množství vody. Jak velké množství, to je individuální a závislé na způsobu života, každého z nás. V průměru jde však o 2,5 litrů denně. Z toho je asi 60% vyloučeno v moči, 28% pokožkou, 8% je vypoceno a 4% opustí tělo ve stolici. Také každodenní vylučování škodlivých a odpadních látek má za následek ztrátu vody a minerálů. Je-li tělo dehydrováno, klesá účinnost vylučování různých toxinů, což s sebou samozřejmě nese zdravotní rizika. Aby k dehydrataci nedošlo, je třeba pravidelně doplňovat zásobu tekutin v těle. K tomu dochází takto: 60% vody získáváme pitím, 30% jídlem a 10% pochází z metabolismu. Proto by měl člověk denně vypít až litr a půl vody. Význam vody pro organismus ani nelze vyjádřit.
Denní doporučená dávka zmagnetizované vody je pro středně velkého zdravého jedince asi 250 ml, šestkrát až desetkrát denně. Můžete ovšem začít se třemi sklenicemi a postupně si „dávku“ zvyšovat až k navrženému maximu nebo k množství, které jste maximálně schopni snést. Také doporučujeme, abyste si vypili jednu sklenici zmagnetizované vody hned po probuzení, ještě před snídaní. To pomůže pročistit tlusté střevo, posílit srdce, prokysličit mozek a dodat pocit klidu a duševní pohody.

Zmagnetizovaná voda obecně zvyšuje zásobu energie a posiluje odolnost jinak zdravých lidí. Má také uklidňující účinky a užívá se většinou vnitřně v případě infekcí (chřipky, rýma apod.), ale má i vnější použití při omývání kůže a očí v případě zánětu. Může být velice vhodná pro léčení celkové únavy.

Magnetizace dalších kapalin
Zmagnetizovat můžete nejen vodu, ale i ostatní kapaliny, jako je olej nebo mléko. Při magnetizaci mléka si ovšem dejte pozor na to, že jej nemůžeme uchovávat příliš dlouho při pokojové teplotě. Olej má naproti tomu větší viskozitu než voda, a proto udrží magnetický náboj delší dobu – až patnáct dní. Zmagnetizovaný olej se používá hlavně k masážím, má uklidňující účinky a doporučuje se k masážím bolestivých kloubů, svalů a kůže. Trpíte-li nespavostí, může pomoci jeho aplikace na temeno hlavy. Masáž zmagnetizovaným olejem je dobrá při léčení slabostí, paralýzy a plešatosti.